یکی از راه‌های توسعه‌ ورزش، علمی کردن آن است

 امروزه ورزش در جهان به یک پارامتر مهم توسعه کشورها مبدل شده و کشور ما هم در این زمینه باید سرمایه گذاری زیادی انجام دهد که یکی از راههای توسعه ورزش علمی کردن آن است.

 

مسعود دهمرده (عضوهیإت مدیره باشگاه سجاد زابل) در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان افزود: استان سیستان و بلوچستان یکی از استانهای جوان کشور بوده و بدیهی است که یکی از نیازهای جوانان حس تحرک، پویایی و ورزش است که در این راستا فراهم آوردن زمینه و امکانات برای جوانان لازم و ضروری است.

 

وی تصریح کرد: شهرستان زابل با داشتن جوانان مستعد و ورزشکار سرآمد استان است و فراهم کردن امکانات و تجهیزات ورزشی از ضروریات شهرستان زابل است.

 

دهمرده در ادامه گفت: یکی از عمده ترین مشکلات ورزشی زابل کمبود مکانهای ورزشی و نبود مربیان کارآمد است که این مشکل با برنامه ریزی های صورت گرفته کم کم روبه برطرف شدن است.

 

سرپرست تربیت بدنی زابل بیان کرد: با علمی کردن ورزش می توان گام موثری در توسعه و رونق ورزش یک منطقه یا کشور برداشت.

 

وی بیان کرد: شهرستان زابل دارای تعدادی سالن و اماکن ورزشی است ولی این مقدار فضای ورزشی به هیچ وجه جوابگوی ورزشکاران شهر زابل نیست.

 

دهمرده از هزینه های بالای سفر تیمهای ورزشی به مسابقات گفت و اظهار داشت: به علت اعتبار کم امکان اعزام تیمها با هواپیما مقدور نیست و ورزشکاران با توجه به بعد طولانی مسافت در هنگام مسابقه خستگی ناشی از راه را به همراه خواهد داشت و این نتیجه کار را برای ورزشکاران سخت خواهد کرد.

 

سرپرست تربیت بدنی زابل در پایان گفت: در راستای علمی کردن ورزش تاسیس کتابخانه تخصصی ورزشی و بکارگیری مربیان جوان و تحصیل کرده در سال جاری در دستور کار قرار دارد و همچنین از مسئولین امر تقاضا می شود تا با فراهم کردن شرایط و امکانات و تخصیص اعتبارات لازم بتوان توسعه ورزش و فضاهای ورزشی را فراهم کرد.

 

/ 2 نظر / 16 بازدید
مهدی

سلام خدمت شما عرض میکنم که بازیکنان خوب دیگری هم هستند که میتوانند تیم فوتسال را درمسابقات لیگ 2 کشور همراهی کنند