ورزشکاران سیستان حامی مالی ندارند

سرپرست تربیت بدنی زابل گفت: جوانان و ورزشکاران منطقه سیستان از اسپانسرهای ورزشی محرومند و برای راهیابی به میادین ورزشی نیازمند حمایت‌های مالی هستند.

مسعود دهمرده امروز در گفت‌وگو با خبرنگارفارس در زابل اظهار داشت: کم و کاستی‌های زیادی در سالن‌های ورزشی شهرستان زابل وجود داشته که این کمبودها موجب شده تا ورزشکاران در رشته‌های مختلف ورزشی جذب نشوند اما این مشکل در دولت نهم و دهم تا حدودی حل شده است.
وی افزود: با حمایت دولت و همکاری مدیرکل تربیت بدنی استان توانسته‌ایم چند سالن ورزشی را در شهرستان زابل افتتاح و یا کلنگ زنی کنیم و برخی نیز در آینده نزدیک افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسند.
سرپرست تربیت بدنی زابل اضافه کرد: در حال حاضر با وجود سالن‌های ورزشی موجود در منطقه، تعداد زیادی از ورزشکاران و علاقه‌مندان به رشته‌های ورزشی جذب شده‌اند.
دهمرده تصریح کرد: یکی از آرزوهای جوانان ورزشکار این خطه، ساخت استادیوم ورزشی بوده که به جوانان این نوید داده می‌شود اکنون کارهای دیوارکشی استادیوم ورزشی زابل و استخر نیمه تمام آن به اتمام رسیده و کارهای بعدی نیز تا تجهیز کامل به طور جد در حال پیگیری است.
وی ادامه داد: همچنین خانه کشتی شهرستان زابل که چند سال خاک می‌خورد و به حال خود باقی مانده بود، اینک قرارداد آن با پیمانکار بسته شده است و این طرح طبق قرارداد تا یک سال آینده به اتمام می‌رسد.
سرپرست تربیت بدنی زابل خاطرنشان کرد: در سال گذشته، توانسته‌ایم حدود 3هزار و 800 نفر را بیمه ورزشی کنیم و ساماندهی کرده که این رقم در سال‌جاری به 6هزار نفر رسیده است.
دهمرده گفت: همچنین حدود 6 هزار نفر ورزشکار سازمان نیافته داریم که باید برای اینها برنامه‌ریزی شود و آنها را ساماندهی و بیمه ورزشی کنیم.
وی یادآورشد: دغدغه بیشتر ما، زیرساخت‌های سالن‌های ورزشی بوده که مقداری از آنها انجام شده است و امسال بنا داریم در بحث فنی کردن ورزشکاران همانند سال‌های گذشته در این زمینه، کلاس‌های مربیگری و داوری برگزار کنیم تا نسبت به سال‌های قبل جوانان ورزشکار با پشتکار بیشتری وارد میادین ورزشی شوند.
سرپرست تربیت بدنی زابل تصریح کرد: امید است با اقدامات و گام‌های مؤثری که در زمینه اماکن ورزشی برداشته می‌شود بتوانیم ورزشکاران خوبی را در سطح ملی و فراملی داشته باشیم.
دهمرده گفت: تاکنون با کمک ادارات و ارگان‌ها و اتحادیه‌ها توانسته‌ایم 15 همایش پیاده‌روی را در شهرستان زابل، جمعه هر هفته برگزار کنیم که خوشبختانه با استقبال خوب مردم روبه‌رو شده و این همایش‌ها همچنان تداوم خواهد داشت.
وی افزود: مسابقات فوتسال کارکنان دولت، ورزش‌های بومی-محلی در کوه خواجه که با حضور 4 هزار نفر برگزار شد، مسابقات لیگ برتر کبدی درکشور، مسابقات بسکتبال استانی، کلاس‌های توجیهی تیر و همچنان که در شهرستان زابل برای نخستین بار با حضور 30نفر به منظور استعدادیابی و... انجام شده از جمله اقدامات تربیت بدنی شهرستان زابل است.
سرپرست تربیت بدنی زابل بیان کرد: مسابقات قهرمانی شطرنج کشور که یک آقا و خانم از شهرستان زابل به این مسابقات اعزام شدند، توانستند برای نخستین بار مقام اولی را کسب کنند.
دهمرده خاطرنشان کرد: طرح اوقات فراغت امسال نیز با 20رشته ورزشی در پایگاه‌ها آغاز به کار کرده و حدود 5 هزار نفر ورزشکار جذب این طرح شده‌اند.
وی عنوان داشت: چنانچه هیئت‌های ورزشی روستایی و عشایری به خوبی هدایت شوند، بخشی از مشکلات روستاها حل خواهد شد متأسفانه تا به حال آنگونه که باید این مشکلات مرتفع نشده است.
سرپرست تربیت بدنی زابل در ادامه افزود: از ابتدای سال‌جاری توانستیم به کمک هیئت‌های ورزشی روستایی و عشایری بشتابیم، ورزشکاران را هدایت و ساماندهی کنیم و از هر منطقه بالای 30 نفر ثبت‌نام کرده که برای آنها مربی می‌فرستیم تا به آنان آموزش رایگان بدهند.
دهمرده در زمینه تیم فوتسال سجاد زابل و تیم کبدی آب و خاک گفت: این تیم در این چند سال در کشور خوب درخشیده ولی به دلیل این که در منطقه سیستان حامی و اسپانسر مالی وجود ندارد مشکلات زیادی برای این دو تیم به وجود آمده که امید است با حمایت‌های مالی این تیم‌ها به حد قابل قبول در سطح کشور برسند.
وی یادآور شد: در حال حاضر پنج تیم درسطح کشوری داریم که چنانچه اسپانسر مالی برای آنها تأمین شود می‌توان ادعا کرد که از سطح ملی نیز فراتر روند.
سرپرست تربیت بدنی زابل تصریح کرد: جوانان این خطه دارای استعدادها و ظرفیت‌های بسیار بالای ورزشی هستند اما حامی مالی ندارند اما از مسیری که انتخاب کرده‌ایم قدمی عقب نمی‌رویم و با تلاش و همت جوانان ورزشکار، افرادی را در سطح منطقه، کشوری و جهانی تقدیم مردم ولایتمدار سیستان خواهیم کرد.

/ 1 نظر / 8 بازدید
نگار

سلام دوست عزیز برای کسب درآمد از طریق پیامک یک فرصت بسیار عالی در انتظار شماست با عضویت رایگان در این سیستم کاملاَ جدید و استثنایی و فعال سازی اکانت خود، به ازای هر پیامکی که برای شما ارسال می شود، مبلغی به حساب شما در سایت افزوده می شود. که می توانید این مبلغ را پس از رسیدن به حد نصاب 5000 تومان دریافت نمایید. در این سیستم با توضیحات داده شده در سایت می توانید به درآمد چشمگیری برسید. این سیستم کاملاً حقیقی می باشد و کلیه جوایز و قرعه کشی ها و مبالغ پرداختی توسط شرکت اینسا (به شماره ثبت 383296) تضمین گردیده است. لطفاً پس از ثبت نام حتماً حساب خود را با کدی که در اختیارتان قرار میگیرد فعال کنید. این فرصت طلایی را از دست ندهید این تبلیغ نیست. یک دعوتنامه است موفق باشید [قلب]