سرمربی سابق تیم ملی گفت: زنگ خطر برای فوتسال ایران در آسیا به صدا در آمده است.

وی افزود: پس از این که در سال 2006 تیم ملی ما با سرمربیگری ژوراندیرو در ازبکستان سوم شد و پایین دست ژاپن قرار گرفت، تا به حال چنین شکستی را تجربه نکرده بودیم.

 

شمس با اشاره به جام باشگاه‌های آسیا و قهرمانی فولاد ماهان در فصل گذشته گفت: سال گذشته در اصفهان به راحتی قهرمان شدیم، اما امسال به سختی به فینال رسیدیم. در نیمه نهایی هم با تیم الریان بازی کردیم که فقط دو ایرانی حاضر در این تیم بازوهایش بودند و در وقت اضافه توانستیم آن‌ها را شکست دهیم. در فینال هم مغلوب نماینده ژاپن شدیم. این نتایج نشان دهنده این است که در انتخاب و معرفی تیم قهرمان دچار اشتباه شدیم. ای کاش دوباره فولاد ماهان را معرفی می‌کردیم تا از قهرمانی سال گذشته‌اش دفاع می‌کرد.

 

او ادامه داد: امسال برای فوتسال ایران بد آغاز شد و اگر مسئولان به داد فوتسال نرسند، سال آیند شاهد این خواهیم بود که در آسیایی و قهرمانی جهان با ناکامی مواجه شویم.

 

شمس در مورد این که چه کار باید کرد تا وضعیت فوتسال بهبود پیدا کند، گفت: یکی از راه‌ها این است که باید تکلیف فوتسال را مشخص کنیم. ترابیان باید به فوتسال رسیدگی کند. او حتما باید از کمیته روابط بین‌الملل استعفا بدهد، چون در سال ماقبل جام جهانی نمی‌شود، فوتسال را از دور کنترل کرد. حضور صرف ترابیان در فوتسال باعث می‌شود که در زمینه‌های ملی و باشگاهی تصمیمات بهتری بگیرد.

 

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال در پاسخ به این سوال که آیا با وضعیت موجود می‌توان به وعده حضور در فینال جام جهانی جامه عمل پوشاند، اظهار کرد: با روندی که امسال آغاز کردیم بعید به نظر می‌رسد، چون قرار بود سال قبل از جام جهانی خوب شروع کنیم، ولی با آغاز سال جدید حوادثی پیش آمد تا حتی برای حضور در جام جهانی باید با آسیایی‌ها بجنگیم، چه برسد به این که بخواهیم به مراحل بالاتر برسیم.

 

شمس خاطر نشان کرد: تصمیم سریع و قاطع وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال می‌تواند روند را عوض کند و با توجه به وقت بسیاری که داریم می‌توانیم به آینده امیدوار باشیم. اما روندی که امسال به وجود آمد بسیار ناامید کننده است.

 

شمس درباره بازگشتش به تیم ملی بیان کرد: من که نمی‌توانم بروم مقابل فدراسیون تحصن کنم. باید از من دعوت شود و من هم می‌گویم که با کمال افتخار قبول می‌کنم اما تاکنون هیچ درخواستی داده نشده و هیچ صحبتی هم انجام نگرفته است. فکر می‌کنم که به گزینه‌های دیگری فکر می‌کنند. هر وقت از من دعوت کنند با سر خواهم دوید و این افتخار بزرگی است که نصیب یک ایرانی شود و به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شود.

 

شمس با مناسب دانستن علی صانعی به عنوان سرمربی ملی عنوان کرد: او یکی از بهترین گزینه‌های هدایت تیم ملی است، اما این که چه نتیجه‌ای به دست بیاید باید صبر کرد و در آینده دید اما فکر می‌کنم که صانعی بتواند در تیم ملی موفق باشد.

 

مدیر فنی تیم فوتسال پرسپولیس درباره شرایط این تیم نیز به ایسنا گفت: در حال بستن قرار دادهای بازیکنان هستیم و تیم خوبی را بسته‌ایم. تیم خوبی را بسته‌ایم که فکر می‌کنم مدعی قهرمانی است.

 

شمس در مورد وضعیت وحید شمسایی برای حضور در پرسپولیس بیان کرد: پس از این که با من و کاشانی صحبت‌هایی را انجام داد، قرار شد که استخاره کند و اگر استخاره آن طور که می‌خواهد باشد، قرار داد می‌بندد.

 

وی افزود: با سعید تقی زاده، بازیکن تیم ملی قرار داد بستیم. محمدرضا حیدریان و حسن کریم پور را هم جذب کرده‌ایم. چند نفر دیگر را هم جذب می‌کنیم. در آینده خبرهای خوشی از فوتسال پرسپولیس شنیده می‌شود.

 

شمس با اشاره به مسئولان فدراسیون فوتبال گفت: توصیه من به مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش این است که اگر قرار بود زنگ خطر به صدا در بیاید در تورنمنت‌های اخیر در آمده است. پس مسئولان فدراسیون به خاطر فوتسال از خواب غفلت بیدار شوند و به فوتسال برسند تا شاهد این باشیم که سال آینده در آسیا و جام جهانی موفق باشیم.

/ 0 نظر / 10 بازدید